Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/begantieil/domains/marketingsolutions.lt/public_html/Ip/Request.php:244array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/begantieil/domains/marketingsolutions.lt/public_html/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:43array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/begantieil/domains/marketingsolutions.lt/public_html/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:43 SEO

Praktiniai patarimai kaip padidinti pardavimus  >>>


SEO - search engine optimization

Svetainių optimizacija paieškos sistemoms arba SEO (angl. Search Engine Optimization) – tai tam tikrų veiksmų visuma, dėl kurių paieškų užklausose pagal tam tikrus raktinius žodžius optimizuoti puslapiai užima aukštesnes pozicijas.

Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių populiariausia paieškos sistema – Google!

Žmonės, ieškodami kokios nors informacijos internete, dažniausiai paieškos sistemoje įveda specifinius raktinius žodžius, kurie padeda išfiltruoti puslapius, turinčius jiems reikalingą informaciją, tačiau vieni internetiniai puslapiai yra rodomi pirmose užklausų pozicijose, o kiti netgi nepapuola į išfiltruotųjų sąrašą. Tam didelę reikšmę turi SEO.

Interneto puslapius paieškos sistemoms šiandien jau iš dalies optimizuoja ir programuotojai, sukurdami tinkamas puslapių nuorodas ir paveikslų pavadinimus, pavyzdžiui, nuorodą į Jūsų svetainės „Paslaugos“ skiltį pavadindami ne „jusupuslapis.lt/111“, o „jusupuslapis.lt/paslaugos“, tačiau to – negana.

Kaip optimizuoti savo svetainę?

Norėdami pagerinti ar išlaikyti turimas Jūsų internetinio puslapio pozicijas paieškos sistemose, Jūs galite:

· Pasirinkti ir pateikti raktinius žodžius, kuriais būtų galima rasti Jūsų svetainę. Susidarykite tokių žodžių sąrašą, remdamiesi informacija apie svetainę ar jos lankomumo statistiniais duomenimis. Nenaudokite žodžių, kurie neatitinka Jūsų svetainės turinio ir rašykite tik reikalingiausius raktinius žodžius. Jei, pavyzdžiui, prekiaujate raštinėmis prekėmis, galite įrašyti tokius raktažodžius kaip „raštinės prekės“, „pirkti raštines prekes“, „kanceliarinės prekės Vilniuje“, „pirkti kopijavimo popierių“ ir pan. Čia Jums gali padėti IT ar e. rinkodaros specialistas.

· Tinkamai išskirti raktinius žodžius. Nepamirškite išskirti antraščių, jų paryškinti, pabraukti. Taip pat galite paryškinti raktinius žodžius. Nereikia ryškinti visko, tačiau pažymėjus raktažodžiuskeliose vietose, sistema supras, jog tai – svarbi informacija ir suteiks jai prioritetų žiniatinklyje.

· Kurti unikalų svetainės turinį. Parašykite tokius tekstus, kuriuose būtų galima rasti svetainės raktažodžių ir kurie nebūtų publikuoti niekur kitur. Kuo daugiau unikalaus turinio sukursite, tuo geriau Jūsų svetainę vertins paieškos sistemos, didės jos lankomumas. Jei nenorite rašyti patys, padėti gali rinkodaros, viešųjų ryšių specialistas ar žurnalistas.

· Kurti nuorodų tinklą. Norėdami tinkamai optimizuoti puslapį, pasistenkite sukurti nuorodų už svetainės ribų, t. y. kituose internetiniuose puslapiuose. Nuo to priklausys Jūsų svetainės reitingas paieškos sistemoje. Be abejonės, nereikėtų persistengti. Prastos reputacijos puslapiuose paskelbta nuoroda į Jūsų svetainę naudos neduos. Platinti nuorodas gali padėti specialios socialinių tinkų programos. Svetainėje galite įdiegti „Facebook“, „Google+“, „Twitter“ ar kitus mygtukus, kuriuos spustelėdami svetainės lankytojai galėtų dalintis nuorodomis.

· Nesukčiauti ir išlikti etiškais. Paieškos sistemų algoritmai yra tobulinami nuolat, todėl norėdami greitai pasiekti gerų rezultatų neretai svetainių administratoriai sukčiauja. Specialistai sutinka, jog tai gali suteikti tik labai trumpalaikį efektą. Tobulinant puslapių vertinimo ir reitingavimo sistemą, puslapiai, kuriems buvo pritaikytos juodosios SEO technologijos, būna įvertinami kaip nekokybiški, o padaryta žala – sunkiai pataisoma. Būkite kantrūs bei sąžiningi ir tikrai nenukentėsite. Kurdami kokybišką svetainės turinį, nuorodas ir panašiai, niekada nenusivilsite, o Jūsų pastangas teigiamai įvertins ir svetainės lankytojai.

· Kreiptis į specialistą. Jei norite sutaupyti laiko bei energijos, pasisamdykite specialistą. Geras SEO žinovas padės greičiau ir efektyviau optimizuoti svetainę bei praktiškai patars, kaip ją prižiūrėti.

Kada laukti SEO rezultatų?

Vertėtų nepamiršti, jog SEO – sudėtingas ir ilgas procesas, reikalaujantis nuolatinių pastangų. Net ir turint vidutinę konkurenciją žiniatinklyje, aukštų pozicijų pasiekimas gali užtrukti mėnesius. Be abejonės, rezultatai gali nuolat svyruoti, tačiau pastebėjus, jog rezultatai palaipsniui prastėja – reikėtų imtis veiksmųir atnaujinti SEO. Svarbiausia – būkite kantrūs!